Menu Zamknij

Projektowanie detali z tworzyw sztucznych

Projektowanie detali z tworzyw sztucznych

W naszym przedsiębiorstwie, które mieści się na terenie Krakowa, od roku 2004 roku świadczymy usługi związane z projektowaniem oraz produkcją form wtryskowych. Nasz atut stanowi nowoczesny park maszynowy, pracownia projektowa, a także zespół fachowców, którzy dokładają starań, by wykonywane realizacje mogły sprostać wymaganiom Klientów. W swojej codziennej pracy wykorzystujemy nowoczesną technologię, oprogramowanie CAD 3D, a także programy symulacyjne, służące do analizy procesu wtrysku. Dzięki tym narzędziom jesteśmy w stanie osiągać precyzyjne efekty, mogące sprostać potrzebom naszych Klientów i stworzyć formy, które będą mogły być wykorzystywane przez wiele lat.

Nasze kompleksowe usługi obejmują każdy etap produkcji, zarówno projekt formy, jej wykonanie, jak i seryjną produkcję wyprasek. Każde zlecenie jest realizowane z naciskiem na optymalizację kosztów.

Stawiamy na kompleksową obsługę, dlatego do każdego zlecenia podchodzimy w sposób indywidualny. Swoją pomoc oferujemy już na etapie projektowania formy, udzielając fachowych porad w kwestii wyboru wykorzystywanych materiałów. Zależnie od potrzeb klienta, wykonujemy formy na podstawie dokumentacji własnej lub powierzonej. O poprawności wypraski, czyli wytwarzanego produktu, decyduje konstrukcja formy, dlatego konieczne jest dokładne wykonanie projektu. Poprawnie wykonana forma musi nadawać odpowiedni kształt i estetykę formowanemu obiektowi, ale także zapewniać efektywne oraz równomierne odprowadzanie ciepła, które pozwala na zastyganie tworzywa, a w efekcie szybsze usuwanie wyprasek.

Bardzo ważnym etapem projektowania jest przeprowadzanie symulacji procesu wtrysku. Dzięki niemu można przewidzieć przebieg procesu, co pozwala na zlokalizowanie ewentualnych błędów i ich sprawną naprawę. Symulacja pozwala nam także określić deformacje skurczowe materiału, zachodzące w trakcie jego zastygania. Umożliwia także zidentyfikowanie przyczyn tego zjawiska, a w rezultacie na zlikwidowanie go lub przynajmniej zminimalizowanie jego efektów.

Odkształcenia spowodowane wystąpieniem skurczu są powodowane różnicą ciśnień panujących w poszczególnych częściach gniazda w formie. Jeśli są zbyt duże, należy zamieścić w formie przeciw-kształt. Przeprowadzenie symulacji znacznie przyspiesza proces projektowania przeciw-kształtu, eliminując konieczność przeprowadzania realnych prób wtrysku. Wykorzystanie symulacji pozwala uwzględnić przeciw-kształt już na etapie projektowania formy, co przekłada się na oszczędność czasu oraz kosztów wykonania formy.